English
www.krolevets.com

Фольклор кролевецького району • Народний жіночий ансамбль cела Мутин • Сумська область

Новини

***
03.01.2009
Випущено відео DVD "Як піду я понад лугом" народного жіночого ансамблю села Мутин...

***
08.12.2008
Випущено диск "Закувала, ой, зозуленька". Фольклорний ансамбль "Оберіг", cело Гречкине >>...

***
17.10.2008
Випущено диск №3: "Понад лугом зелененьким" народного жіночого ансамблю села Мутин >>...

***
(Архів новин...)

Про звукозапис

Село Мутин. Швидка репетиція ансамблюЗаписувати жінок було зовсім не легко. Їхній вік унеможливлював безкінечну сесію.

До того ж, вони не могли залишати надовго господарство без догляду. В селі завжди є що робити: корови, кози, гуси, кури, свині вимагають постійного кормління; також сім'я - їжа тричі на день, городи, заготівля дров на зиму і т.д.

Такщо, коли я вкотре попросив жінок бути такими ласкавими та проспівати ту ж саму пісню вп'яте, вони запротестували: "У нас немає часу! Свині та кури дома голодні! Давай запишемо ще пісень, та нам вже час іти додому поратися!" Тут я й зрозумів, що не варто вимагати від них занадто якісного виконання. Природньо! - вони не є студійними музикантами!

Довелося докласти багато зусиль переконуючи їх помовчати перед та одразу після виконання пісні, не танцювати по підлозі під час співу, не перекидатися словами одна з однією, коли солістка заспівує, не кашляти, не чхати, не... о! це було важко! Але, зрештою, через деякий час, дисципліна налагодилася і запис пішов як по салу! :)

Зігрівання в зимну годину Трапився навіть майже подвиг! Справа в тім, що під час запису я не міг бачити жінок. Я був в іншій кімнаті з навушниками. Коли вони вчергове закінчили виконання пісні, через п'ятисекундну паузу я почув вибух реготу! Коли я зайшов до них, обличчя однієї з жінок було червоне, мов буряк. Вона важко дихала, немов тільки-тільки спливла на поверхню після затяжного ниряння в море. Їй прикортіло кашлянути, але вона не хотіла зіпсувати пісню і затамувала подих хвилини на дві! Всі це бачили, але продовжували співати - розвеселившись та підморгуючи одна одній. Добре, що то була весела пісня!

Іноді вони забували текст - через вік, та через сотні пісень у їхніх головах. Іноді починали та закінчували невчасно. Тональність та темп також часто відчутно мінялися. Все це неприпустимо для професіонілів. Але, для цього ансамблю, для цих героїчних жінок спів - не професія. Це - частина їхнього життя: простого, наївного, щирого. Не варто просити їхні душі досягати бездоганних результатів. Все було, як у житті...

Вважаючи спів ансамблю щирим та унікальним, я буду продовжувати їх записувати.


©2005-2021 Volodymyr Kurylenko | www.krolevets.com | Ви 72139 відвідувач
Для будь-якого використання пісень (окрім домашнього прослуховування), включно з демо піснями, звертатися за дозволом до Володимира Куриленка