English
www.krolevets.com

Фольклор кролевецького району • Народний жіночий ансамбль cела Мутин • Сумська область

Новини

***
03.01.2009
Випущено відео DVD "Як піду я понад лугом" народного жіночого ансамблю села Мутин...

***
08.12.2008
Випущено диск "Закувала, ой, зозуленька". Фольклорний ансамбль "Оберіг", cело Гречкине >>...

***
17.10.2008
Випущено диск №3: "Понад лугом зелененьким" народного жіночого ансамблю села Мутин >>...

***
(Архів новин...)

Історія ансамблю

Річка Десна. Кролевецький район Точної дати створення ансамблю немає. Існує він уже сотні років.

Малі дівчата приходили на співучі посиденьки зі своїми матерями з дитинства. Якщо був голос та слух, так і продовжували співати все життя.

Ніякої музичної освіти. Просто дар Природи.

Якось я спитав одну бабусю, коли вона почала співати. Вона відповіла, що вже й не пам'ятає. Співала за більшовиків. Пам'ятає часи німецької окупації - співати не полишали. А тепер, коли Україна стала незалежною і, здавалося б присутні всі умови, щоб процвітати - це, можна сказати, останні дні ансамблю.

У вступі я вже писав чому так. Молодих дівчат під час звукозапису я не побачив. Не було їх і під час імпровізованої вечірки. Молоді сьогодні нецікаве спілкування такого виду. Вони віддають перевагу барам з поп музикою, ритмами, що вибивають залишки народної душі з їхніх грудей.

Не забуваймо й про бідність села у порівнянні з містом. Молоді люди, мов птахи у вирій летять до міста у пошуках грошей та кращого матеріального життя.

Але для наших літніх жінок життя продовжується і вони бережуть традиції, що існували віками.

Мутин. Виступ по місцевому радіо в прямому ефірі Кожної п'ятниці вони збираються в місцевому Будинку культури з тим, щоб поспівати живцем на місцевому радіо, вітаючи односельчан з днями народженнями, іншими святами. Спершу - текст, а тоді - одна із сотень пісень, що є в їхньому репертуарі. А радіо! Хотів би, щоб ви його бачили! - великий тріскотливий ящик з величезними лампами вік якого, здалося, не менше ста років! Опісля, як правило, жінки влаштовують вечірку: їжа з дому, самогон - по маленькому ковточку для настрою та багато пісень! Співають для себе. Бо це - хліб та сіль їхнього життя.

Співають вони також на весіллях. Старовинні пісні. Обряди дуже красиві! Коли бачиш, гадаєш, що помолодшав щонайменше на 200 років! Послухайте приклад з меню "музичні фрагменти". Пісні 3 та 5.

Церква у с.Мутин, Кролевецький район Про те, що співають в місцевій церкві, не варто й говорити! Знову ж, так, як співалося там сотнями років.

Від держави ансамбль має офіційний титул: Народний фольклорний ансамбль Мутинського сільського Будинку культури. Художній керівник - Віктор Зінченко - диригент, баяніст. Вони також виконують багато українських, російських пісень сучасних композиторів (не плутати з гопітнею) під акомпанемент баяна.

Але, спів a capella - є тим, що робить цей ансамбль самобутнім.

| нагору |
©2005-2022 Volodymyr Kurylenko | www.krolevets.com | Ви 75963 відвідувач
Для будь-якого використання пісень (окрім домашнього прослуховування), включно з демо піснями, звертатися за дозволом до Володимира Куриленка