Дошка оголошень на сайті Кролевця

 Відео про Кролевець: 

Відео про Кролевець 

Кравченко Микола Петрович

(1939 - 2011)Кравченко Микола Петрович, художник, м. Кролевець Кравченко Микола Петрович народився 3 березня 1939 року в місті Кролевці Сумської області.

Закінчував отримувати середню освіту у Кролевецькій середній школі №1, до якої вступив у 1953 році і закінчив у 1956 році.
З 1956 по 1958 рік працював слюсарем в Кролевецькій артілі «Метал».
З 1958 по 1962 рік відбував військову службу на Червонопрапорному Балтійському флоті на крейсері «Жданов».
У 1962 році повернувся на роботу в Кролевецький завод «Метал» слюсарем.
У 1965 році переведений інженером бюро технічної інформації, в цей же рік поступив на заочне навчання до Харківського машинобудівного технікуму, закінчив який у 1970 році, отримавши кваліфікацію техніка-технолога.
З 1972 року працював старшим інженером бюро технічної інформації.
З 1974 року – старший художник бюро технічної інформації.
У 1975 році призначений художником-керівником групи лабораторії научної організації праці.
У1979 році призначений старшим художником (керівником) групи естетики.
З 1993 року працював начальником бюро виробничої естетики.
Неодноразово на виробництві нагороджувався преміями, грамотами, подяками.
З 2000 року на заслуженому відпочинку.

Любов до малювання у Миколи Петровича проявилася ще в дитинстві. За його словами, малювати він почав уже з чотирьох років.
Дуже любив природу,був рибалкою-любителем, куди часто виїздив. Перебуваючи в лісі чи біля водойми, він уважно вивчав навколишню природу (небо, ліс, схід та захід сонця , туман), а потім відображав все це у своїх картинах. Їздив з етюдником малювати з натури найбільш улюбленіші куточки чарівної природи.
Дома картини малював по памяті, всі вони присвячені рідному краю. Досить йому було раз побачити тварину, станок, дерево, квітку, щоб воно майстерно було передано у малюнок.
Микола Петрович бів працьовитою людиною. У своїх роботах він намагався передати ту велику любов до навколишнього світу, яка була в його прекрасній і щирій душі.

Тяжка хвороба перервала багато його творчих задумів. Будучи тяжко хворим, в той час коли у нього ледве працювала одна права рука, а сам він уже не підводився, намагався за допомогою близьких завершити картину, яку пообіцяв одній жінці, бо був дуже відповідальний.

До останньої миті він умів радіти і любити життя.

Помер Кравченко Микола Петрович 15 вересня 2011 року.

- - -

До вашої уваги фоторепортаж про відкриття виставки робіт Миколи Кравченка, що відбулася у Кролевецькому районному краєзнавчому музеї 12 вересня 2012 року

<< До галереї знаменитих кролевчан

 

Реклама на сайті Кролевця! - www.krolevets.com