Дошка оголошень на сайті Кролевця

 Відео про Кролевець: 

Відео про КролевецьКролевецький районний краєзнавчий музей

 

Пошуковий загін

 

Пошуковий загін. Кролевецький районний краєзнавчий музей
Учасники кролевецького пошукового загону
(робоче фото, неповний склад)

Одним із напрямків діяльності Кролевецького краєзнавчого музею є організація і проведення експедицій з метою пошуку непохованих останків загиблих воїнів, раніше невідомих військових поховань, урочисте перепоховання останків загиблих воїнів, встановлення імен загиблих і зниклих безвісти солдатів та офіцерів, а такох пошук їхніх родичів, вивчення місць боїв.

***

 

 

Фото про роботу кролевецького пошукового загону у 2006-2008 роках
(з коментарями)

 

 

 

 

 

***

 

Пропонуємо вашій увазі серію статей та фотографій про одну з акцій пошукового загону - дослідження місця бою поблизу станції Пиротчине, Кролевецького району, біля р.Есмань. За тим - перепоховання 20 загиблих солдатів Червоної Армії 22 червня 2006 року.

 

"Знайдено невідоме поховання 1941 року" -
Анатолій Карась. "Кролевецький вісник", Кролевець. №49, 21 червня 2006 року
"Не діждалась мати свого сина-солдата..." -
Зінаїда Красюк-Сорока. "Кролевецький вісник", Кролевець. №51, 28 червня 2006 року
"Останки 20 воїнів виявлені на місці бою під Кролевцем" -
Володимир Петренко. "Ярмарок", Суми. №26, 29 червня 2006 року
"Про що розказали солдатські медальйони" -
Федір Яковенко. "Ярмарок", Суми. 6 липня 2006 року

Фото - пошук, знахідки виявлені на місці бою 1941 року під Кролевцем. Перепоховання останків 20 воїнів 22 червня 2006 року

***

 

"Ярмарок", Суми. №26, 29 червня 2006 рокуОстанки 20 воїнів виявлені на місці бою під Кролевцем

22 червня в Кролевці з відданням почестей відбулося перепоховання 20 воїнів 293 стрілецької дивізії 40 Армії, які загинули в бою, очевидно 2 вересня 1941 р., стримуючи наступ німецьких військ 2-ї армії Гудеріана на Кролевець.

Їхні останки знайшов пошуковий загін, який очолює директор Кролевецького краєзнавчого музею Анатолій Карась, в тимчасовому похованні на місці бою, що відбувся біля мосту через річку Есмань між селами Піротчине і Московське.

Анатолій Карась за фахом історик і має значний досвід пошукової роботи. А тому розкопки дослідники вели зі знанням справи. Знайдені медальйони відкривалися не на місці, бо так назавжди можна було втратити тлінні записки з даними про бійців. І все ж деякі медальйони вдалося розшифрувати з допомогою спеціальної техніки пошуковцями Глухова. В основному це були бійці родом з Удмуртії. Генеральний консул Російської Федерації в Україні Андрій Яковлєв, який взяв участь у пе-репохованні, сказав, що зараз в Росії ведеться пошук рідних воїнів, які загинули під Кролевцем.

Значну дослідницьку роботу із залученням центральних військових архівів Росії провів заслужений учитель України Федір Степанович Яковенко. Завдяки йому та пошуковцям на чолі з Анатолієм Карасем вдалося встановити деякі відомості про оборонний бій, який вели у напіво- точенні полки 293 СД 2 вересня 1941 року Нерівний бій. З вересня німці увійшли в Кролевець. Моя мама Петренко Уляна Андріївна, яка мешкала в той суворий час підлітком в с.Обтове, пригадує яке відлуння бою чулося тоді в її селі. Недалеко від її хати стояли осокори, на які вилізли червоноармійці, і побачили як в далечіні з боку Рудні піднімали куряву танки. Радянські бійці швидко покинули село, в яке через деякий час вступили німці.

Дослідницький матеріал Кролевецьких краєзнавців по слідах бою в 1941 році "Ярмарок" має намір надрукувати в найближчому номері.

Володимир ПЕТРЕНКО| до інших статей |

| нагору |

 

Реклама на сайті Кролевця! - www.krolevets.com